#CEO

We wrześniu nasi uczniowie wzięli udział w akcji „Samorządy mają głos” prowadzonej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Polegała ona na zorganizowaniu wyborów do samorządu uczniowskiego wg demokratycznych zasad.

28 września zgłoszeni kandydaci uczestniczyli w debacie wyborczej i prezentowali zaproszonym gościom swoje programy, opisywali mocne strony, przekonywali, że warto wybrać właśnie ich.

Kolejnego dnia przeprowadzone zostało głosowanie. Uczniowie przychodzili
do lokalu wyborczego, pobierali kartę i wybierali swojego kandydata/kandydatkę oraz opiekuna/opiekunkę. Nad prawidłowością przebiegu głosowania czuwała komisja, w której skład weszli przedstawiciele każdego rocznika.

Zwyciężył Patrick z klasy VIIIb. To on zostanie przewodniczącym Zarządu SU. Zastępowali go będą: Maja z VIIIb oraz Kryspin z VIIId. Samorząd uczniowski od tego roku szkolnego wezmą pod swoją opiekę p. Tomasz Niżyński oraz p. Magdalena Bogdańska-Sikora. Serdecznie gratulujemy!