#CEO

Wielkimi krokami zbliżają się wybory na przewodniczących samorządu uczniowskiego
w naszej szkole. Zgłoszeni kandydaci (uczennica klasy szóstej oraz pięcioro uczniów klas ósmych) dopełnili obowiązku dostarczenia list poparcia i 29 września będą ubiegać się
o sprawowanie tej zaszczytnej choć niełatwej funkcji. Obecnie dopracowują swoje programy wyborcze i prowadzą kampanię, mającą na celu przekonanie do siebie jak największej liczby koleżanek i kolegów.

Już w środę (28 września) będziemy mogli zapoznać się bliżej z ich pomysłami na zmiany
w szkole, przeprowadzona bowiem zostanie debata wyborcza.

Oto lista pytań, z którymi może przyjść się zmierzyć naszym szkolnym liderom:

1. Dlaczego zdecydowałeś się/zdecydowałaś się kandydować?
  2. Co wyróżnia Cię spośród innych kandydatów?
  3. Jeżeli zostaniesz przewodniczącym/przewodniczącą, jakie działania na rzecz uczniów zamierzasz podejmować?
  4. Wymień swoje 3 cechy, które pomogą Ci w realizacji zadań przewodniczącego/przewodniczącej SU.
  5. Jak zamierzasz zrealizować swoje postulaty?
  6. Czego najbardziej brakuje Ci w naszej szkole?

Dziękujemy Centrum Edukacji Obywatelskiej za pomoc merytoryczną przy organizacji wyborów. Działamy w ramach akcji „Samorządy mają głos”.