Obchody święta Konstytucji 3 Maja w  klasach 4-8 28 kwietnia 2023

Nasi uczniowie przybyli tego dnia w strojach galowych. Do świętowania przygotowywali się znacznie wcześniej, zwłaszcza młodsze klasy brały udział w konkursie historyczno-plastycznym na temat: Ojcowie Konstytucji 3 Maja, które ozdobiły szkołę i posłużyły do wykonania wystawy w górnym holu. Pomogło to w stworzeniu wyjątkowej atmosfery, dzięki temu powstał prawdziwie świąteczny klimat. W samym centrum wystawy znalazły się najlepsze prace z całej szkoły.

Wyniki konkursu klasy 4-5 Ojcowie Konstytucji 3 Maja

1. MARIA K. V

2. MARHARYTA T. VA

3. ANASTASIIA H. VB

4. WERONIKA M., MAJA M. VB

DIANA K. VB

DOMINIK K.VA

ROSTYLAV M. VB

W tym dniu przedstawiciele samorządu szkolnego odwiedzili wszystkie klasy, aby wspólnie z uczniami odśpiewać wybraną przez klasę pieśń patriotyczną za jej wykonanie każda klasa otrzymała słodki poczęstunek w postaci biało-czerwonych cukierków to z pewnością wzmocniło atmosferę patriotyczną.

Klasy 6-7 musiały zmierzyć się z testem poświęconym Konstytucji 3 Maja i czasom stanisławowskim. Uczniowie mieli szansę poznać bliżej historię Polski, zwłaszcza związana z powstaniem Konstytucji 3 Maja. Z pewnością taki test był świetną okazją do utrwalenia wiedzy związanej z historią święta.

Czekamy jeszcze na najciekawsze prace konkursowe klas 8 związane z oceną postaci naszego ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Młodszym klasom gratulujemy a starsze muszą  jeszcze poczekać na wyniki.

Wszystkie te działania mają  w naszych kochanych uczniach przyczynić się do kształtowania  poczucia dumy z przynależności do swojego kraju i patriotyzmu.

Mariola Najmajer, Tomasz Niżyński, Ewa Radziszewska