Każde dziecko rozpoczynające naukę w pierwszej klasie z ogromną niecierpliwością czeka na dzień, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 28 września 2022r. w Ratuszu Głównego Miasta. Na początku dzieci z klas Ia i Ib  wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w Dworze Artusa. Tam dowiedziały się, co w dawnych czasach oznaczało ślubowanie, kto i komu je składał. Następnie uczniowie przeszli do Ratusza Głównego Miasta i w Sali Królewskiej w obecności rodziców, rodzeństwa odbyła się właściwa uroczystość. Dzieci przedstawiły krótki program artystyczny i złożyły ślubowanie. Po tym dostąpiły zaszczytu pasowania na ucznia. Dokonał tego Pan Dyrektor Piotr Janusz Pardo. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 11  im. Na Bursztynowym Szlaku. Ukoronowaniem całej uroczystości było wręczenie przez wychowawców dyplomów, legitymacji szkolnych oraz upominków przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim pierwszakom na dalsze lata nauki w naszej szkole życzymy wielu sukcesów, samych radosnych chwil, a odkrywanie nowych pasji i zainteresowań niech stanie się przyjemnością. Powodzenia!

Wychowawczynie klas pierwszych