Głosuj na projekty nr 5 i 3. Razem zmieniajmy Stogi!

Po raz kolejny gdańszczanie i gdańszczanki mogą zdecydować, na co zostaną przeznaczone pieniądze wydzielone w budżecie obywatelskim.

My całym sercem jesteśmy za dwoma projektami, ponieważ dotyczą one tak ważnego dla nas miejsca – przestrzeni wokół Szkoły Podstawowej nr 11: Stryjewskiego 28 - zjeżdżalnia, boisko, miejsca do odpoczynku (projekt dzielnicowy nr 5) oraz Ogród sensoryczny. Stryjewskiego 28 (z numerem 3 w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego).

Dlaczego to takie ważne?

Chcemy kontynuować proces zmian, który udało nam się zapoczątkować w zeszłym roku właśnie dzięki Państwa głosom.

Tym razem chcemy zająć się terenem górki od ulicy Szpaki i przygotować tam dużą zjeżdżalnię rurową (podobne rozwiązanie funkcjonuje w Multiparku Morena), z bezpiecznymi wejściami, dzięki czemu miejsce mogłoby być wykorzystywane przez cały rok. W pobliżu powstałaby również drewniana altana (do wykorzystania np. przez uczniów w czasie lekcji, przerw, ale również w czasie wolnym, jako przestrzeń do odpoczynku). Pozostałą kwotę pragnęlibyśmy przeznaczyć na unowocześnienie naszego boiska – wykonanie oświetlenia i poprawę piłkochwytów.

W ramach zielonego budżetu planujemy założenie dużych rabat kwiatowych (słonecznej i do cienia), powiększenie założonej już łąki kwietnej, rabatę sensoryczną, pełne kolorowych roślin: kwiatów, traw, ziół; pachnących, o różnej fakturze, szeleszczących na wietrze. W takim otoczeniu przyjemnie byłoby spędzać razem czas.

Jak głosować?

1. Wejdź na stronę www.gdansk.pl lub jestemzgdanska.pl.
  2. Zarejestruj się na stronie do głosowania.
  3. Oddaj 5 punktów na projekt dzielnicowy na Stogach: Stryjewskiego 28 – zjeżdżalnia, boisko, miejsca do odpoczynku, który ma nr 5. Możesz też oddać 1 punkt na projekt ogólnomiejski.
  4. Oddaj 1 punkt na projekt dzielnicowy na Stogach w Zielonym Budżecie Obywatelskim: Ogród sensoryczny. Stryjewskiego 28, który ma nr 3. Możesz też oddać 1 punkt na projekt ogólnomiejski w Zielonym Budżecie Obywatelskim.

Kto może głosować? Mieszkańcy Gdańska. Wiek nie ma znaczenia – dzieci, młodzież, dorośli – każdy może decydować o swoim mieście. Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego jest elektroniczne poprzez stronę www.gdansk.pl lub www.jestemzgdanska.pl.

Więcej informacji na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski lub na FB www.facebook.com/gdanskBO.

Liczymy na Was!