30 września 2022r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym otwarciu Akademii Młodego Ogrodnika oraz zawarciu porozumienia o współpracy pomiędzy Rodzinnymi Ogródkami Działkowymi im. T. Kościuszki, firmą Northvolt a naszą Szkołą Podstawową nr 11  im. Na Bursztynowym Szlaku.

Akademia Młodego Ogrodnika jest to przestrzeń stworzona do celów społeczno – edukacyjnych, organizowania lekcji na świeżym powietrzu oraz warsztatów. Głównym założeniem jest kształtowanie w dzieciach poczucia ochrony środowiska oraz kreowania zdrowego stylu życia. Na pierwszych zajęciach dzieci malowały skrzynie na warzywa i konewki. Po pracy, czekał na uczniów poczęstunek i mały upominek w postaci „tajemniczego woreczka” w którym zostały ukryte sadzonki kwiatów. Wszyscy bawili się wspaniale, dziękujemy.