TAJEMNICE  MEDYCYNY

10 września 2019 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych w sali edukacyjnej Ratusza Głównego Miasta.

Tym razem poznali tajemnice gdańskiej medycyny. Dowiedzieli się, kto i w jakim czasie mógł zostać lekarzem, jak medycy leczyli ludzi, jakich instrumentów i narzędzi używali do przeprowadzenia operacji oraz w jaki sposób znieczulali pacjenta przed zabiegiem. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że operacje przeprowadzane przy użyciu pił, młotków, kos, brzytew i ostrych noży raczej nie zwiększały szans na przeżycie. Jednak największe wrażenie na dzieciach zrobiła szata, w którą medyk przebierał się, gdy w Gdańsku panowała zaraza.

Bogatsi o nową wiedzę na temat dawnego Gdańska wszyscy cało i zdrowo wrócili do szkoły.