9 września klasa 3B uczestniczyła w edukacyjnej grze terenowej „Westerplatte. Znajdź klucz do historii”, organizowanej przez Muzeum II Wojny Światowej. Dzieci, podzielone na grupy,  otrzymały mapy, na podstawie których miały odnaleźć pięć punktów oraz wykonać zadania dodatkowe oznaczone na mapie. Podczas gry uczestnicy mieli możliwość prowadzić drezynę, odbyć zajęcia z musztry i wcielić się w rolę sanitariuszy. Dzieci, patrząc przez lornetki, określały położenie okrętów na przestronnej makiecie i rzucały granatami do celu. Nikt z nas nie przypuszczał, że granat jest taki ciężki! Wykonując poszczególne zadania, uczniowie utrwalali sobie najważniejsze wiadomości dotyczące obrony Westerplatte w 1939 roku. To była ciekawa lekcja historii w terenie.